Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” polegającej na wprowadzeniu części 4) Programu dla Beneficjentów, dotkniętych skutkami powodzi, która wystąpiła we wrześniu 2024 r. na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i śląskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ >

 

INFORMACJA O WSTRZYMANIU NABORU WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje o wstrzymaniu w dniu 28 listopada 2024 r. o godz. 14.15 naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Wszystkie wnioski, które zgodnie z regulaminem naboru wniosków wpłyną do WFOŚiGW, w tym przez gminy, operatorów lub w ścieżce bankowej, przed czasem wstrzymania naboru, zostaną rozpatrzone.

Informacja o wznowieniu przyjmowania wniosków zostanie opublikowana na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Katowicach w odrębnym komunikacie.

30.09.2010

16 września przekazano Częstochowskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o. potwierdzenie przyznania dofinansowania na projekt Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów dla Subregionu Północnego Województwa Śląskiego.

 

Przyznane dofinansowanie w wysokości 17 840 788,26 z. stanowić będzie niemal 40% całkowitej wartości projektu, wynoszącej 45 490 166,14 zł.

Realizacja projektu pn. Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów dla Subregionu Północnego Województwa Śląskiego ma na celu dozbrojenie technologiczne aktualnie realizowanego na składowisku w Sobuczynie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W ramach projektu ma zostać wdrożona technologia unieszkodliwiania odpadów komunalnych biodegradowalnych poprzez kompostowanie tlenowe w bioreaktorach żelbetowych. Przedsięwzięcie obejmuje następujące inwestycje: budowę Zakładu Kompostowego, I etap budowy kwatery składowiskowej nr II, zamknięcie techniczne kwatery składowej nr I.

Składowisko w Sobuczynie obsługuje obszar zamieszkały przez niemal pół miliona osób. Trafiają tu odpady z Częstochowy, powiatu częstochowskiego oraz powiatu myszkowskiego. Zakład będzie mógł przetwarzać 76 tys. ton odpadów rocznie. Budowany Zakład Zagospodarowania Odpadów pozwoli zredukować strumień odpadów trafiających na składowisko o 30%.