Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” polegającej na wprowadzeniu części 4) Programu dla Beneficjentów, dotkniętych skutkami powodzi, która wystąpiła we wrześniu 2024 r. na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i śląskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ >

 

INFORMACJA O WSTRZYMANIU NABORU WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje o wstrzymaniu w dniu 28 listopada 2024 r. o godz. 14.15 naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Wszystkie wnioski, które zgodnie z regulaminem naboru wniosków wpłyną do WFOŚiGW, w tym przez gminy, operatorów lub w ścieżce bankowej, przed czasem wstrzymania naboru, zostaną rozpatrzone.

Informacja o wznowieniu przyjmowania wniosków zostanie opublikowana na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Katowicach w odrębnym komunikacie.

04.05.2011

Uprzejmie informuję, że w toku wdrażania Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Instytucja Zarządzająca PO IiŚ stwierdziła, że w zakresie przygotowania i weryfikacji ocen oddziaływania na środowisko w projektach indywidualnych realizowanych w sektorze transportu, występują uchybienia w dokumentacji środowiskowej tych przedsięwzięć w dużej mierze wynikające ze stosowania wyłącznie kryteriów cenowych w ramach postępowań o udzielenie zamówienia na przygotowanie ww. opracowań.

 

We wskazanych powyżej przypadkach rekomendowano odpowiednim beneficjentom wprowadzenie systemu stosowania jakościowych kryteriów oceny ofert opracowania dokumentacji środowiskowej. W tym kontekście IZ PO IiŚ zaproponowała, żeby w ramach realizacji jej zaleceń skorzystać ze wskazówek zawartych w dokumencie pt. „Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej ekonomicznie – rekomendacje dla beneficjentów realizujących projekty indywidualne” opracowanym na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Odnosząc się do statusu ww. dokumentu, należy podkreślić, że zawarte w nim wytyczne nie mają charakteru wiążącego – zawierają jedynie przykłady i dobre praktyki do wykorzystania w zakresie formułowania pozacenowych kryteriów oceny ofert m. in. dla zamówień na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do realizacji projektu (w tym dokumentacji OOŚ).