Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” polegającej na wprowadzeniu części 4) Programu dla Beneficjentów, dotkniętych skutkami powodzi, która wystąpiła we wrześniu 2024 r. na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i śląskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ >

 

INFORMACJA O WSTRZYMANIU NABORU WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje o wstrzymaniu w dniu 28 listopada 2024 r. o godz. 14.15 naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Wszystkie wnioski, które zgodnie z regulaminem naboru wniosków wpłyną do WFOŚiGW, w tym przez gminy, operatorów lub w ścieżce bankowej, przed czasem wstrzymania naboru, zostaną rozpatrzone.

Informacja o wznowieniu przyjmowania wniosków zostanie opublikowana na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Katowicach w odrębnym komunikacie.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Mateusz Pindel otworzył EKOpracownię pod chmurką „Zielona Baza Szkoły” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Utworzono ogród edukacyjny, który stanowi namiastkę natury w mieście i umożliwia poznawanie jej tajników w najbliższym otoczeniu szkoły.

Zagospodarowana pracownia jest przeznaczona dla uczniów SP z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym przebywających w Szkole Przysposabiającej do Pracy. Ekopracownia została podzielona na dwie części:

I część – dydaktyczno-ogrodnicza, w której znajdują się skrzynie do wysiewu warzyw i ziół oraz rabaty z krzewami owocowymi, a także skalniak z roślinami skalnymi i ścieżka sensoryczna,

II część dydaktyczno-wypoczynkowa, na której powstała druga ścieżka sensoryczna. Jest wykonana z różnego rodzaju materiałów organicznych (żwir, piasek, kamienie otoczaki, belki drewniane). Dodatkowo, zakupiono domki dla owadów, karmniki dla ptaków, drzewo grające (to przyrząd edukacyjny, dzięki któremu poznaje się właściwości akustyczne drewna). W części tej utworzona jest strefa wypoczynku, strefa leśna, zawierająca nasadzenia roślin typowych dla ekosystemu lasu oraz strefa edukacyjna, w której znajdują się stoliki do prowadzenia zajęć. Na drzewach zawieszone są domki dla ptaków.

  • Koszt całkowity pracowni – 57 435,80 zł
  • Dofinansowanie WFOŚiGW w Katowicach – 45 944,10 zł
  • Wkład własny – 11 491,70 zł