Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” polegającej na wprowadzeniu części 4) Programu dla Beneficjentów, dotkniętych skutkami powodzi, która wystąpiła we wrześniu 2024 r. na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i śląskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ >

 

INFORMACJA O WSTRZYMANIU NABORU WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje o wstrzymaniu w dniu 28 listopada 2024 r. o godz. 14.15 naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Wszystkie wnioski, które zgodnie z regulaminem naboru wniosków wpłyną do WFOŚiGW, w tym przez gminy, operatorów lub w ścieżce bankowej, przed czasem wstrzymania naboru, zostaną rozpatrzone.

Informacja o wznowieniu przyjmowania wniosków zostanie opublikowana na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Katowicach w odrębnym komunikacie.

6 września 2024 r.  wszystkie oczy śląskiej oświaty skierowane były na Centrum Konferencyjno-Biznesowe na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie Mateusz Pindel Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, wraz z Iwoną Gejdel-Targosz Zastępcą Prezesa wręczyli 77 nagrodzonym szkołom nagrody w ramach Konkursu Ekopracownia pod chmurką.

Podczas uroczystej gali, obecni byli również znamienici goście, którzy podkreślili ważność dzisiejszego wydarzenia. Na zaproszenie Funduszu na wręczenie nagród przybyli między innymi:
•⁠ ⁠Henryk Kiepura - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej
•⁠ ⁠Katarzyna Stachowicz - Poseł na Sejm RP
•⁠ ⁠Apoloniusz Tajner - Poseł na Sejm RP
•⁠ ⁠Łukasz Osmalak - Poseł na Sejm RP
•⁠ ⁠Mateusz Bochenek - Poseł na Sejm RP
•⁠ ⁠Michał Kopański - II Wicewojewoda Śląski
•⁠ ⁠Grzegorz Boski - Wicemarszałek Województwa Śląskiego
•⁠ ⁠Elżbieta Modrzewska - Śląska Wicekurator Oświaty
•⁠ ⁠Mariusz Mandat - Zastępca Prezesa Zarządu Funduszu Górnośląskiego.

Warto podkreślić, że dzisiejsze wydarzenie odbyło się już po raz drugi, w pierwszej edycji Fundusz dofinansował aż 70 placówek oświatowych. Tym razem laureatów było 77.

„Na konkurs z zakresu edukacji ekologicznej Ekopracownia pod chmurką 2024 wpłynęły 192 wnioski. Jego celem było wsparcie finansowe szkół podstawowych i średnich w tworzeniu przestrzeni dedykowanych prowadzeniu zajęć z przyrody, biologii, ekologii, geografii, geologii i innych przedmiotów przyrodniczych na świeżym powietrzu. Maksymalna kwota dofinansowania wyniosła 70.000,00 zł, a na ten cel łącznie Fundusz przeznaczył kwotę ponad 5.000.000,00 zł. Warto inwestować w młode pokolenie, które stanowi przyszłość społeczeństwa i gospodarki. Inwestycja w młodzież obejmuje szerokie działania, które pomagają zdobyć im wiedzę, umiejętności, doświadczenie a także wsparcie w zakresie rozwoju osobistego" - powiedział podczas wręczenia nagród Mateusz Pindel Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz liczymy na szybie otwarcie Ekopracownii pod chmurką, aby można było ponownie wspólnie cieszyć się nową infrastrukturą edukacyjno-rekreacyjną.